KOSTKA - kolobka, s.r.o., Potucnik 449, 788 33  Hanusovice, Czech Republic, +420 583231025, info@kostkafootbike.com

Markéta Pospíšilová

Ročník: 1980

Bydliště: Alojzov

Začala jezdit v roce 2008, kdy bylo v rodině dost psů i pro ní. Převážně jezdí koloběžku se dvěma psy, je to pro ni větší adrenalin a říká, že "koukat na dva psí zadky před koloběžkou je super". 

"Vyžaduje to větší nároky na sladěnost psů, nemusí si spolu sednout všichni. Ale když se sladí a běží jak jeden, je to nádhera. Mushing je krásný v tom, že pes a člověk jsou jeden tým, oba makají, co můžou a jeden bez druhého by nic nedokázali. K tomu je taky potřeba samozřejmě dobrý stroj, a to díky spolupráci se všemi od Kostky můžeme využívat".

Tým Pospáci:

Mushingu se věnujeme od roku 2007, kdy jsme si přivezli prvního evropského saňového psa, plemeno speciálně vyšlechtěné pro mushing, taková Formule 1 mezi tažnými psy. Podlehli jsme okamžitě a mushing pro nás není sportem, ale životním stylem. Pejskům, tréninkům, závodům podřizujeme vše. A stojí to za to. Souznění se psím parťákem, který Vám dá celé své srdce i duši, a to nejen při práci, je nádherné. Aktuálně máme v kennelu 15 psů, ne všichni ještě běhají, někteří si užívají důchodu, někteří jsou jen psi domácí. Espáci aktivně závodně běhají asi do 6-7 let, t akže průběžně vychováváme mladé posily, a to i ze štěňátek narozených u nás.

 

V roce 2013 jsme začali s týmem Kostky spolupracovat na vývoji mushingových koloběžek. Jejich vstřícnost a schopnost naslouchat je nevídaná. Postupně jsme vylepšovali, upravovali, testovali a propracovali se tak k závodním mushingovým modelům. « Zpět na seznam členů týmu