KOSTKA - kolobka, s.r.o., Potucnik 449, 788 33  Hanusovice, Czech Republic, +420 583231025, info@kostkafootbike.com

Petr Pospíšil

Ročník: 1971

Bydliště: Alojzov

Jezdí od roku 2007, zpočátku měl půjčeného psa, který lídroval spřežení a který ho naučil o tomto sportu nejvíc.

"Dal do běhu vždy celé srdce a donutil mě makat jako nikdy. Největším dosavadním zážitkem a také úspěchem v mushingu je Mistrovství Evropy, které se konalo v říjnu 2016 ve Vysočina aréně na domácí půdě. Úchvatná atmosféra takové "malé olympiády", obrovské množství startujících člověkopsích týmů. Přípravě jsme dali vše, co jsme mohli a nakonec máme s Coppim bramborovou medaili, čtvrté místo v kategorii scooter muži master".

Tým Pospáci:

Mushingu se věnujeme od roku 2007, kdy jsme si přivezli prvního evropského saňového psa, plemeno speciálně vyšlechtěné pro mushing, taková Formule 1 mezi tažnými psy. Podlehli jsme okamžitě a mushing pro nás není sportem, ale životním stylem. Pejskům, tréninkům, závodům podřizujeme vše. A stojí to za to. Souznění se psím parťákem, který Vám dá celé své srdce i duši, a to nejen při práci, je nádherné. Aktuálně máme v kennelu 15 psů, ne všichni ještě běhají, někteří si užívají důchodu, někteří jsou jen psi domácí. Espáci aktivně závodně běhají asi do 6-7 let, t akže průběžně vychováváme mladé posily, a to i ze štěňátek narozených u nás.

 

V roce 2013 jsme začali s týmem Kostky spolupracovat na vývoji mushingových koloběžek. Jejich vstřícnost a schopnost naslouchat je nevídaná. Postupně jsme vylepšovali, upravovali, testovali a propracovali se tak k závodním mushingovým modelům. 

« Zpět na seznam členů týmu